Zobārstniecības palīdzība

19.11.2015.  |   Drukas versija

Zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem pilnā apjomā tiek apmaksāti bērniem līdz 18 gadu vecumam. 

Bērniem tiek apmaksāta arī zobu higiēna:

  • vienu reizi gadā - 2 līdz 18 gadu vecumā;
  • divas reizes gadā - 7, 11 un 12 gadu vecumā.

Svarīgi!

  • Bērniem līdz 18 gadiem baltās plombes no valsts budžeta līdzekļiem apmaksā sešiem priekšzobiem augšējam žoklim un sešiem priekšzobiem apakšējam žoklim (trim zobiem no vidus uz katru pusi). Sākot no ceturtā zoba apmaksā sudraba plombes.

Ortodontiskā ārstēšana 100% apmērā tiek apmaksāta iedzimtu sejas-žokļu šķeļtņu gadījumos personai vecumā līdz 22 gadiem, kā arī 100% apmērā tiek apmaksāta pirmreizēja ortodontiska konsultācija bērniem līdz 18 gadiem.

Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušo personu sociālās aizsardzības likuma 14. pantā noteiktajām personām izdevumi par zobārstniecības palīdzību no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāti 50 % apmērā, bet izdevumi par zobu protezēšanu ar izņemamām plastmasas protēzēm - pilnā apmērā.

Zobārstniecības pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem sniedz tie zobārstniecības speciālisti un ārstniecības iestādes, kas ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu.

 

Ambulatoro ārstniecības iestāžu un zobārstu prakšu saraksti, kas sniedz valsts apmaksāto ārstniecību:

 

Gaidīšanas laiks valsts apmaksāta pakalpojuma saņemšanai dažādās ārstniecības iestādēs ir atšķirīgs. Ja vienā ārstniecības iestādē jāgaida rindā, iespējams vērsties citā ārstniecības iestādē, kurā gaidīšanas rindas nav vai tā ir mazāka.

Reizi mēnesī ārstniecības iestādes, kuras ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, apkopo un nosūta informāciju par gaidīšanas rindu garumiem valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu saņemšanai. Šī informācija ir pieejama mājaslapas sadaļā rindapiearsta.lv

Nacionālais veselības dienests

Cēsu iela 31 k-3, 6.ieeja

Rīga, Latvija, LV-1012

Sekretariāts: 67043700

Bezmaksas informatīvais tālrunis: 80001234

Fakss: 67043701

E-pasts: nvd@vmnvd.gov.lv