Aicinām piedalīties e-veselības sistēmu pilotdarbināšanā

02.04.2012.  |   Drukas versija

Šogad ir plānots uzsākt centrālās e-veselības sistēmas ieviešanu.

Pirmais solis ieviešanā būs centrālās e-veselības sistēmas pilotdarbināšana, kuru plānots sākt 2012.gada augustā. Tāpēc aicinām ārstniecības iestādes tajā piedalīties.

Pilotdarbināšana nozīmē to, ka tās ārstniecības iestādes, kas būs pieteikušās, varēs jau augustā izmēģināt pacientu elektronisko pierakstīšanu, elektronisko nosūtījumu sagatavošanu, informācijas par pacienta apmeklējumu elektronisku ievadīšanu, darbu ar pacienta elektronisko karti u.c.

Lai pieteiktos pilotdarbināšanai, lūdzam līdz š.g. 12. aprīlim uz e-pasta adresi hd@vmnvd.gov.lv nosūtīt:

- Jūsu iestādes kontaktpersonas vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru;

- informāciju, vai Jums ir dators un printeris;

- ja izmantojat kādu no ārstiem paredzētajām programmām, norādiet tās nosaukumu.

 

Pieslēgties centrālajai e-veselības sistēmai pilotdarbināšanas laikā, kā arī pēc tās, būs iespējams gan ar ārstiem paredzētajām programmām, gan ieejot speciāli tam paredzētā e-veselības portālā, t.i.:

- ja ārstniecības iestāde izmanto kādu no ārstiem paredzētām programmām, tad iestāde var vērsties pie šo programmu piegādātājiem, lai noskaidrotu iespējas piedalīties pilotdarbināšanā.

Nepieciešamā tehniskā informācija pieejama NVD mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā "E-veselība".

Informējam, ka pirms pilotdarbināšana programmas piegādātājam būs arī iespēja testa vidē pārbaudīt, kā programma sadarbojas ar centrālo sistēmu;

- ja ārstniecības iestādē nav ārstiem paredzētās programmas, pilotdarbināšanā varēsiet izmantot valsts izveidotu e-veselības portālu, kuru varēsiet lietot izmantojot savu datoru ar interneta pieslēgumu. Uzsākot pilotdarbināšanu, NVD sniegs informāciju, kā pavisam vienkārši būs iespējams pieslēgties e-veselības portālam ar interneta banku pieejas datiem vai elektronisko parakstu.

Visas ārstniecības iestādes pēc pilotdarbināšanas tiks aicinātas pieslēgties centrālajai e-veselības sistēmai.

Aicinām būt pirmajiem, kas iesaistās e-veselības sistēmā un izmanto mūsdienīgus elektroniskos risinājumus pacientu medicīnisko datu apstrādei un apmaiņai starp dažādām ārstniecības iestādēm!